Polecamy

Mezoterapia igłowa WarszawaKwas hialuronowy to substancja dzięki której można bezpiecznie i mało inwazyjnie przeciwdziałać oznakom upływającego czasu. Posiada on wyjątkowe właściwości do wiązania wody w skórze odpowiadając tym samym za jej odpowiednie nawodnienie, elastyczność i jędrność. Kwas hialuronowy stanowi również naturalną ochronę tkanek przed infekcjami bakteryjnymi. Niestety jego ilość w naszych komórkach uzależniona jest od wieku. Bowiem wraz z upływającym czasem produkcja kwasu hialuronowego w naszych komórkach jest coraz bardziej upośledzona. Dlatego też skóra staje się przesuszona, a delikatne linie zmarszczek stają się coraz bardziej głębokie i widoczne.
Kwas hialuronowy uznawany jest obecnie za jeden z najbardziej wartościowych składników nawilżających, dlatego też wykorzystywany jest we współczesnej kosmetologii jako składnik kremów nawilżających. W medycynie estetycznej traktowany jest jako jeden z najbezpieczniejszych wypełniaczy wykorzystywanych w zabiegach odmładzających bez użycia skalpela, takich jak np. wypełnianie zmarszczek, powiększanie ust, mezoterapia igłowa.
Usieciowiona forma kwasu hialuronowego sprawia, że jest on stabilną substancją, a jego zastosowanie w terapiach odmładzających pozwala uzyskać natychmiastowy efekt, który wzrasta w ciągu następnych 2-3 tygodni po zabiegu, bowiem podanie kwasu wzmaga nawilżenie skóry. U osób prowadzących zdrowy tryb życia efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.
Warto również zwrócić uwagę na to, że kwas hialuronowy nie jest substancją wynalezioną w laboratorium lecz występuje w naturalnej formie w ludzkiej skórze. Dlatego też, ryzyko wystąpienia jakichkolwiek uczuleń jest znikome. Dodatkowo cząsteczki podanego kwasu ulegają stopniowemu całkowitemu rozkładowi przez hialuronidazę, enzym występujący naturalnie w ludzkim organizmie.
W medycynie estetycznej – kwas hialuronowy wykorzystywany jest w mezoterapii igłowej, powiększaniu i korekcji ust, do modelowania konturów twarzy, wypełniania głębokich zmarszczek i bruzd. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego znakomicie sprawdzają się również do poprawy kondycji szyi, dekoltu, ramion, ud i grzbietów dłoni.
Więcej informacji na temat zabiegów odmładzających z wykorzystaniem kwasu hialuronowego można znaleźć w dziele  – medycyna esteyczna