CGF skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste

 • Czym jest CGF ?
  Skoncentrowane Czynniki Wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors) to najnowsza i najbezpieczniejsza terapia w medycynie regeneracyjnej wykorzystująca Twoje komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu pozyskiwane z krwi dzięki nowatorskiemu procesowi przetwarzania jej w separatorze komórkowym. Komórki macierzyste i czynniki wzrostu znajdują się w Twojej krwi, a ich zadaniem jest tworzenie i regeneracja komórek.
  Do tej pory wśród preparatów pozyskiwanych z własnych zasobów pacjenta w gabinetach dermatologii estetycznej stosowane było osocze bogatopłytkowe, osocze ubogopłytkowe, autoprzeszczep tłuszczu oraz komórki macierzyste zawieszone lub pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. Pojawienie się CGF i korzystanie z bogactwa czystego preparatu w medycynie estetycznej jest przełomem i czyni zabiegi z ich wykorzystaniem absolutnie dostępnymi, a pozyskiwanie preparatu odbywa się z krwi pacjenta w sposób szybki i bardzo komfortowy.
 • Do kogo skierowany jest zabieg?
  Każdy miłośnik innowacji nie może przejść obojętnie koło tej nowości. Mowa o skoncentrowanych czynnikach wzrostu CGF, które wkroczyły do klinik medycyny estetycznej w wydaniu przełomowym, bo w połączeniu z komórkami macierzystymi CD34+. Zabiegi z ich wykorzystaniem zafascynują każdego pacjenta kochającego naturalne, biotechnologiczne rozwiązania. Polecane są osobom u których skóra wymaga rewitalizacji, spłycenia drobnych zmarszczek oraz tym zmagającym się z wiotkością skóry lub wypadaniem włosów. Jest to również doskonała profilaktyczna terapia przeciw starzeniu się skóry.
 • Od kiedy preparat CGF jest dostępny w medycynie?
  CGF został opatentowany w 2006r. przez włoską firmę Silfradent. Licznie przeprowadzone badania naukowe nad Concentrated Growth Factors zostały opracowane i opublikowane w wielu dziedzinach medycyny jak: biologia, biochemia, ortopedia, chirurgia twarzowo-szczękowa, stomatologia, chirurgia ogólna, ginekologia, medycyna sportowa, medycyna estetyczna.
 • Jakie produkty dostępne są w linii CGF?
  CGF ONE – skupia działanie na małych obszarach poddanych zabiegom, takich jak: grzbiety dłoni, okolica oczu i ust oraz owłosiona skóra głowy. Jest to idealny zabieg dla osób rozpoczynających swoją przygodę z medycyną estetyczną i regeneracją skóry.

  CGF LIQUID – REWITALIZACJA i STYMULACJA. Zabieg mezoterapii igłowej własnymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi CD43+

  CGF HARMONY – INTENSYWNA REGENERACJA
  Zabieg polega na podaniu (mezoterapia igłowa/kaniula) własnych komórek macierzystych CD34+ i czynników wzrostu zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek krwi. Lekarz wykonujący zabieg może dostosować gęstość żelu do Twoich potrzeb. Dzięki temu z płytki czynniki wzrostu uwalniane są dłużej w sposób kontrolowany co wpływa na silniejsze efekty stymulujące regenerację.

 • Jak wybrać odpowiedni produkt CGF?
  Podczas konsultacji lekarz indywidualnie dobierze produkt z gamy CGF oraz zaproponuje plan terapii odpowiedni dla Twojej skóry i potrzeb.
 • Jakie są korzyści stosowania CGF?
  – Naturalne, widoczne efekty poprawy kondycji skóry.
  – Redukcja drobnych zmarszczek i wiotkości.
  – Możliwość odpowiedniego indywidualnego doboru terapii: CGF LIQIUD, CGF HARMONY i CGF ONE.
  – Metoda wykorzystuje potencjał Twojej krwi – jest naturalna i w 100% bezpieczna.
  – Bez ryzyka alergii, powikłań i działań niepożądanych.
 • Co to są czynniki wzrostu i za co odpowiadają ?
  Czynniki wzrostu pobudzają inne komórki do podziału, miedzy innymi wyróżniamy:
  – TGF/transformujący czynnik wzrostu, na przykład TGF-β – pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu
  – VEGF/czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego – aktywuje mikrokrążenie
  – EGF/czynnik wzrostu naskórka – pobudza podziały warstwy twórczej naskórka, wygładza naskórek i spłyca zmarszczki
  – PDGF/ płytkopochodny czynnik wzrostu – reguluje wydzielanie kolagenazy i syntezę kolagenu
  – FGF/czynnik wzrostu fibroblastów – promuje wzrost i różnicowanie komórek, przede wszystkim fibroblastów
 • Co to są komórki macierzyste CD34+?
  CD34+ to hematopoetyczne komórki macierzyste dające początek wielu typom komórek krwi. Są one jednymi z lepiej scharakteryzowanych komórek macierzystych w organizmie człowieka.
 • Jakie obszary mogą być poddane zabiegom?
  Twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk, owłosiona skóra głowy, ciało.
 • Jak działa CGF?
  Komórki macierzyste pozyskujemy z krwi pacjenta, a wraz z nimi pozyskuje się płytki które wydzielają czynniki wzrostu. Zadaniem jednych, jak i drugich jest synergiczne tworzenie i regeneracja komórek skóry. Jest to fenomen komórek macierzystych, które mają niebywałą zdolność adaptacji do dowolnych komórek wśród których się znajdują, a czynniki wzrostu dodatkowo pobudzają proces odnowy i rewitalizacji. To przełom w kondycjonowaniu skóry! W sposób naturalny, całkowicie bezpieczny, bez ryzyka alergii czy powikłań.
 • Jak przebiega zabieg CGF?
  PRZED ZABIEGIEM:
  Umów się na konsultację. Podczas konsultacji lekarz dobierze odpowiedni produkt z linii CGF (CGF Liquid, CGF Harmony, CGF One) dopasowany do Twoich oczekiwań i planu terapii.
  PODCZAS ZABIEGU:
  Lekarz wykonuje mezoterapię igłową lub podaje preparat kaniulą (dot. CGF Harmony).
  Dla Twojego komfortu lekarz nałoży maść znieczulającą .
  Podczas zabiegu możesz czuć delikatne wkłucia oraz rozpieranie (dot. CGF HARMONY).
  PO ZABIEGU:
  Tak, jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią.
  Po wykonaniu serii zabiegów lekarz zaproponuje Ci kolejny zabieg podtrzymujący efekt, w zależności od potrzeb Twojej skóry (1-2 razy w roku).
 • Ile razy i jak często można wykonywać zabieg?
  Rekomendowana ilość zabiegów to 3 w serii (CGF one i CGF Liquid w odstępach 4 tygodniowych, CGF Harmony w odstępach 6 tygodniowych).
  Zabieg podtrzymujący efekty terapii należy wykonać 1-2 razy w roku.
 • Czy CGF mogę łączyć z innymi zabiegami?
  CGF jest doskonałym uzupełnieniem zabiegów Medycyny Estetycznej, takich jak:
  – zabiegów laserowych
  – peelingów chemicznych
  – wypełnień
 • Jak przygotować się do zabiegu?
  Zabieg nie wymaga od Ciebie szczególnych przygotowań. Lekarz przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzi wywiad medyczny oraz odpowie na wszystkie Twoje pytania.