Polecamy

Botox

Pocenie się jest dla człowieka jednym z najważniejszych sposobów na utrzymanie właściwej temperatury ciała. Proces ten jest jak najbardziej naturalny i występuje głownie w czasie wysiłku fizycznego, w czasie upałów i w sytuacjach stresowych. Zdarza się jednak, że pot wydzielany jest z naszego organizmu w ilościach znacznie większych niż jest taka potrzeba. Stan taki w określeniu medycznym nazywa się nadmierną potliwością.

 

Problem nadmiernego pocenia, może dotyczyć każdej części ciała. Zbyt intensywne wydalanie potu to dla niektórych ludzi prawdziwy problem, z którym nie każdy potrafi sobie radzić. Ciężko bowiem nabrać dystansu do sytuacji gdy, bez wyraźnej przyczyny wciąż zalewa nas pot. Spocone dłonie, czoło, zaplamione ubrania, utrudniają życie towarzyskie i zawodowe. Są przyczyną stresu i zakłopotania. Ludzie dotknięci tą przypadłością często zapadają na bakteryjne i grzybicze zapalenia skórne, a do tego popadają w depresje.

 

Przyczyny wzmożonego wydalania potu:

 

  • uwarunkowania genetyczne
  • nadmierne pobudzenie autonomiczne układu nerwowego
  • objaw choroby
  • skutki zażywanych leków
  • wysokie temperatury
  • spożywanie pikantnych potraw

 

Sposobów na leczenie nadmiernej potliwości jest kilka. Mogą być to leki stosowane doustnie i miejscowo, jonoforeza oraz odkryty w ostatnim czasie i przynoszący rewelacyjne efekty zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej typu A czyli tzw. Botox.

 

Zastosowana w trakcie zabiegu toksyna botulinowa, jest neurotoksyną, która łączy się z zakończeniami nerwowymi w gruczołach potowych. Proces ten blokuje uwalnianie chemicznego przekaźnika (acetylocholiny), który stymuluje wytwarzanie potu.

 

Zabieg wykonywany jest przez lekarza, przy użyciu bardzo cienkiej igły. Polega on na punktowym wstrzykiwaniu małych ilości toksyny, bezpośrednio do miejsc o zwiększonej potliwości (twarz, pachy, dłonie, stopy, twarz, głowa). W celu zapewnienia pełnego komfortu, przed zabiegiem lekarz może wykonać miejscowe znieczulenie.

 

Zastosowanie botoxu czyli toksyny botulinowej typu A pozwala na eliminację przykrych dolegliwości związanych z nadmiernym poceniem na okres minimum pół roku. Zwykle, w zależności od indywidualnych predyspozycji osoby, która poddaje się zabiegowi, efekt utrzymuję się do roku. Maksymalnie po tym czasie zabieg należy wykonać powtórnie.

 

Zastosowanie botoxu, w leczeniu nadpotliwości przynosi efekty w postaci ustąpienia objawów wydzielania nadmiernej ilości potu już po 3-5 dniach po zabiegu. Metoda ta jest stosowana w leczeniu wielu innych chorób od ponad 20 lat. Objawy uboczne występują bardzo rzadko i, co najważniejsze, są przemijające.
Jednorazowy zabieg trwa około 30 – 60 minut.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu w Warszawie. Więcej informacji o zastosowaniu botoxu w leczeniu nadpotliwości można znaleźć na naszej stronie:
http://www.artismedica.pl/oferta/medycyna-estetyczna/leczenie-nadpotliwosci-toksyna-botulinowa/leczenie-nadpotliwosci-toksyna-botulinowa-rozwiniecie/